Życie zwykłego chłopaka który okazał się być gejem. Sukcesy i porażki, wzloty i upadki. Zbiór przemyśleń.

Promowanie homoseksualizmu

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Chciałbym się odnieść do jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie do stwierdzenia, że homoseksualiści mówiąc o sobie i swojej orientacji promują się. Że parady to również promowanie homoseksualizmu.
Mnie zastanawia już samo stwierdzenie, a dokładniej użycie słowa „promowanie”. Czy ktokolwiek stara się uczynić homoseksualizm atrakcyjnym, popularnym? Otóż N I E !!!
Chodzi tylko i wyłącznie o to, żebyście zobaczyli, że my również jesteśmy częścią społeczeństwa. Może wasze rodzeństwo, najlepszy przyjaciel, kolega z klasy, z pracy jest homoseksualistą. I do momentu aż się ot ym nie dowiecie jest ok, możecie razem imprezować, rozmawiać na najróżniejsze tematy aż ty nagle szast prast, czry mary i ta sama osoba, zachowująca się dokładnie tak samo, posiadająca wszystkie dotychczasowa nawyki staje się wrogiem. Już w tym momencie należy się zastanowić z kim coś tu jest nie tak. Przecież my ciągle jesteśmy tymi samymi ludźmi. Staramy się jedynie uzyskać pewien komfort psychiczny potrzebny każdemu człowiekowi. Wystarczy spróbować przez jakiś czas udawać, że Wasz związek jest uznawany za coś złego a orientacja uznawana za „złą”. A mimo wszystko chcecie tej osoby, wspólnych chwil, wakacji, obejrzeć razem film, wyjść do kina, trzymać się za ręce ulicą, a nie możecie… ukradkowe spojrzenia, skradzione pocałunki, tak nie można żyć. Poprawę pod tym względem widać w dużych miastach. W tych mniejszych, czy też na wsi podejście ludzi jest zasmucające. Pozostaje tylko liczyć, że młode pokolenie ma bardziej tolerancyjne podejście i tam też ono się pojawi.

„… no freedom till we’re equal, damn right i suport it…”

4 comments on “Promowanie homoseksualizmu
 1. witaj
  Myślę, że sprzeciw wobec „parad równości” ma trochę inne podłoże. Mimo że jestem raczej tolerancyjną osobą, jestem bardzo przeciw takim wydarzeniom. Nie dlatego że mam coś do osób homoseksualnych. Uważam jednak, że takie parady wcale wam nie służą – wręcz przeciwnie. Mam na myśli fakt, że uczestnicy tych marszów zachowują się bardzo wulgarnie. Sam mówisz, że wcale o seks nie chodzi. Dziwisz się, że ludzie na myśl o związku od razu widzą łóżko. Ale uczestnicy parad sami podkreślają aspekt seksualny. I to w bardzo niewybredny sposób. Wiem że jestem trochę niedzisiejsza – świat bardzo epatuje seksem. A ja jednak uważam, że kwestie łóżkowe powinny zostać tam gdzie ich miejsce – w zaciszu własnego domu. Czy nie sądzisz, że może mielibyście mniej niechętnych osób, gdyby niektóre jednostki nie sprowadzały waszego istnienia tylko do seksu? Nie jestem pewna, ale czasem wydaje mi się, że od złej strony zabieracie się w walce o swoje prawa. A potem zostajecie skrzywdzeni. Gdyby podkreślić to o czym ty mówisz na tym blogu – a co jest bliskie każdemu człowiekowi – o pragnieniu ciepła, miłości… czy nie bylibyście inaczej odbierani?

  • Cześć. Myślę, że masz bardzo dużo racji. Parady powinny się odbywać, jednak w trochę innej formie. Obecna jest trochę przerysowana, żeby zwrócić na nas uwagę ale nie do końca spełnia swój cel. Chociaż tak przyciąga uwagę…ale zgadzam się, forma powinna być troszkę inna, mniej agresywna.

 2. Określenie „Promowanie Homoseksalizmu” jest najbardziej dennym określeniem, jakie mogli sobie wymyślić konserwatyści i zwolennicy tzw. „tradycyjnego modelu rodziny”.
  Na paradach nikt nic nie promuje, reklamuje, a tym bardziej nie zachęca do niczego.
  Parady służą tylko i wyłącznie po to, aby pokazać innym ludziom, że my też jesteśmy wśród nich i żądamy swoich praw, żeby nas traktowano tak jak wszystkich. Przeciwdziałamy dyskryminacji.
  Gdyby nie parady, to ludzie zupełnie by o nas zapomnieli, a gdyby zapomnieli, to nasz temat nie pojawiał by się w ogóle w debacie publicznej, a co za tym idzie nikt by nawet nie pomyślał o tym, żeby walczyć w sejmie o jakieś związki partnerskie i tego typu sprawy, które dla nas są elementarne.

  W małych miejscowościach homoseksualiści mają trudne życie, bo dość, że na co dzień spotykają się z wszech panującą homofobią, to jeszcze do tego nie mogą często się spotkać z kimś o tej samej orientacji seksualnej. Także po prostu zostają z tym „problemem” sami sobie.

  Ja tylko mam nadzieję, że kiedyś w Polsce będziemy mogli normalnie żyć jak wszyscy, a nasze związki będzie można pełnoprawnie legalizować.

  Pozdrawiam
  Robert

  • Robert, również mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień kiedy związek homo nie będzie wzbudzał robił żadnego wrażenia, że będzie czymś normalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×