Życie zwykłego chłopaka który okazał się być gejem. Sukcesy i porażki, wzloty i upadki. Zbiór przemyśleń.

COMING OUT

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

comingout-logoNareszcie! Mój coming out przed najbliższymi stał się faktem dokonanym.

Zaczynając od początku…
Dobre kilka tygodni zbierałem się, żeby porozmawiać z najbliższymi. Zastanawiałem się co powiedzieć, jakich reakcji się spodziewać. Zastanawiałem się kto będzie ze mną, a kto się odwróci. Zajęło mi to trochę czasu…
Minione 10 dni było decydujące. Chciałem powiedzieć w niedzielę jak tylko wróciłem z pracy, gdzie byłem razem z mamą. Jednak gdy tylko zszedłem do rodziców do salonu i chciałem już otwierać usta poczułem blokadę, momentalnie wyobraziłem sobie najgorszą reakcję jakiej można się spodziewać oraz żal do siebie, że się zawahałem. W końcu prawie wybiegłem z mieszkania, wsiadłem w auto i odjechałem.
W tygodniu myślałem nadal, co zrobić. Byłem 2 razy w rodzinnych stronach ale nie dałem rady. Jednak za drugim razem doszedłem do wniosku, że ja po prostu tylke razy słyszałem, że to wstyd, coś złego, że homoseksualiści to zboczeńcy… takie słowa z ust bliskich wypowiadane bezosobowo bolały wystarczająco mocno. Nie chciałem usłyszeć tego samego pod swoim adresem. Nie udźwignąłbym tego.
Więc postanowiłem napisać smsa.
Smsa, w którym się otworzyłem, napisałem co czuję, czego się boję i jakie są moje nadzieje. Napisanie tego smsa kosztowało mnie dużo, dużo nerwów, czasu, wylanych łez. Aż nastąpiła ulga, sms został wysłąny.
Oczywiście pierwsze zareagowało rodzeństwo. Dostałem smsy, w których zostałem zapewniony o miłości braterskiej i bezwzględnym wsparciu. Czytałem i nie mogłem uwierzyć, że mam takie szczęście. Jednocześnie zaniepokoiło mnie, że rodzice milczą. Oczywiście nie odczytali wiadomości. A później mama dzwoniła. Nie odbierałem, chciałem dać jej czas na przemyślenie tego tematu…na ułożenie sobie wszystkiego w głowie. Tata dalej milczał. Przeczytał moją wiadomość w niedzielę, jak mama planowała do mnie przyjechać i porozmawiać. Uznałem, że minęło wystarczająco dużo czasu, żeby minął pierwszy szok. Pojechałem sam.

Trudniejszych rozmów i bardziej raniących słów nie przeżyłem.

Padło dużo przykrych słów. Ich posmak czuję do dziś. Czuję ogromny żal. Do tego niepewność, strach. Właśnie tych uczuć się bałem. bałem się, że znów będę przechodził załamanie nerwowe. Coś z czy ledwo uporałem się w zeszłym roku. Coś, co doprowadziło mnie do samookaleczeń. Jakoś się trzymam, ale ogólnie rzecz ujmując jestem w rozsypce… ot, taki emocjonalny wrak człowieka…;/

112 comments on “COMING OUT
 1. Oj nieładnie oceniać czyjś stan ducha wedle jego orientacji. A moim zdaniem homoseksualizm nie jest ani chorobą ani opętaniem. To po prostu sposób życia i odczuwania podobny do naszego heteroseksualnego tylko odmienny. Ale dlaczego cos co jest inne traktować jako gorsze? A może jest lepsze? Ale ja nie dziele na gorsze i lepsze. Dajmy żyć ludziom tak jak chcą póki nikogo nie krzywdzą.

  Wielu moich znajomych ma poglądy odmienne ode mnie ale nie boję się powiedzieć „nie masz racji”, bez kłótni i wyzywania. Żyjemy w cywilizowanym świecie. Ludzie rozmawiają żeby dojść do porozumienia a, nie obrzucają się mięsem.

 2. Homoseksualizm jest ciężkim grzechem.. Za popełnianie takich grzechów Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę.

  W Liście Judy 1,7 (BW) czytamy:

  „Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to”.

  Homoseksualiści ja was ostrzegam, zerwijcie z tym grzechem ciężkim, zanim Bóg zacznie was karać.

  • Oliwka, jest w twoim wpisie coś, co chciałbym żebyście razem z Emilką zapamiętały. Bóg oceni mnie i moje życie. Nie Wy więc zajmijcie się swoim a moje zostawcie w spokoju. Daje sobię z nim radę doskonale :)

 3. To Bóg pouczył nas, że homoseksualizm jest grzechem, zboczeniem, obrzydliwością i nieczystością, dlatego nikomu nie wolno tego czynić.
  W III Mojż. 20:13. pisze: Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich.

  Nie było wówczas tłumaczenia, że takim się urodził, że to choroba itp. Izraelici wiedzieli, że taki człowiek nie ma prawa do życia.

  Słowo Boże, w Liście do Rzymian 1:27 uczy nas, że homoseksualizm jest zboczeniem.
  Czy homoseksualiści mają jakieś kłopoty z myśleniem?

  • Nie mają. A czy katole mają jakieś problemy z myśleniem?
   Może zrób coś ze swoim życiem bo mam wrażenie, że jedynym zajęciem jest Bóg. Masz znajomych? Ktoś w ogóle Cię lubi? Może lepiej temu się trochę oddaj bo staniesz się potwornie zgorzkniała.

   A jak Ci źle to odłącz internet, telewizję. Zostań sama ze swoim Bogiem. Ewentualnie jeszcze jakiś klasztor Ci zostaje.

 4. 1. Możemy cudownie przeżyć swoje życie, albo je zmarnować.

  W Piśmie Świętym czytamy:
  „Nie oddawaj siebie na wolę swych żądz, abyś jak bawół nie był nimi miotany. Liście zmarnujesz, owoce zniszczysz i pozostawisz siebie jak uschłe drzewo. Zła żądza zgubi tego, kto jej nabył i uczyni go uciechą dla wrogów.” Mądrość Syracha 6:2 – 4.

  Jeżeli nie chcemy z siebie uczynić pośmiewiska, to nie miejmy nic wspólnego z takim grzechem jak homoseksualizm.

  • Emilko, moje życie jest właśnie cudowne. A problem to masz Ty i osoby Tobie podobne ponieważ widzicie wszystko przez pryzmat łóżka. Kto tu ma problem???
   Podałem już powody mojego zadowolenia z życia i nie mają one nic wspólnego z tym co piszesz.

   Fakt, możnaby naciągnąć, że chodzę na randki…więc kiedyś pojawią się i żądze…ale nie jesteśmy tu od tworzenia teorii. Jest tu i teraz. Więc żądze, przykro mi…ni przypiął ni przyłatał.

 5. Homoseksualizm to nie choroba, to opętaniem przez złego ducha.
  Dlatego tylko Bóg może ich uwolnić od tej obrzydliwości.

  Homoseksualiści, czy wiecie już u KOGO macie szukać pomocy, żeby was od tego zboczenia uwolnił?

  • I tak w koło. Ty sobie ja sobie. Dlatego myślę, że w tym momencie dyskusję należy zamknąć.
   Dziękuję za Twoją obecność ale jeżeli kolejne wpisy będą powtórzeniem dotychczasowych ich pojawienie się będzie zbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×